Z ostatniej chwili

Rodzaje wypełnień stomatologicznych

 Niewiele jest osób, które lubią wizyty u dentysty. Jednak, aby mieć zdrowe zęby i ich nie tracić, musimy do tego lekarza uczęszczać. Są jednak takie sposoby, które mogą cię uchronić przed koniecznością chodzenia do dentysty. Przede wszystkim, musisz zadbać o higienę jamy ustnej. Jest to kwestia podstawowa i może skutecznie zapobiegać wszelkie zniszczeniom zębów.

Powinniśmy głównie pamiętać o tym, żeby szczotkować dwa razy dziennie zęby. Jest to absolutne minimum, pierwszy raz to po śniadaniu, a drugi wieczorem przed snem. Do istotnej pory należy przede wszystkim wieczór, ponieważ w nocy bakterie mają doskonałą okazję do niszczenia naszych zębów. Aby nie dać im do tego okazji, oprócz szczotkowania warto także korzystać z nici dentystycznej, która doskonale radzi sobie z resztkami, które pozostały między zębami. Po tej czynności powinniśmy także przepłukać zęby płynem do płukania jamy ustnej. Dzięki temu wszelkie pozostałości zostaną wypłukane.

Wybór lekarza stomatologa

Wiadomo, że mimo dokładnej pielęgnacji i tak zdarzają się przypadki, kiedy trzeba do dentysty się udać. Nie musi to być konieczne dziura w zębie czy ból, ale wystarczy iść na zwykłą kontrolę, aby sprawdzić czy czasem próchnica się nie pojawia.

Jeśli nie jesteś zbyt odporny na ból i boisz się dentysty, to najlepiej jest wybrać takiego, który Twój problem zrozumie. W tym celu, najlepiej jest przepytać znajomych, do jakich oni stomatologów chodzą i jak ich oceniają. Jeśli nie masz w tym mieście znajomych lub nie odpowiadają Ci ich lekarze, to poszperaj w Internecie, ponieważ tam zawsze coś się znajdzie. Większość stomatologów, którzy pracują w mieście ma swoje strony internetowe. Z nich się dowiesz, jakie usługi oferuje dany dentysta, jakie ma ceny, a także jak się nazywa. Opinii na jego temat możesz poszukać na forach internetowych i na ich podstawie decydować o tym czy pójdziesz do lekarza czy nie.

Sprawdź oferowane wypełnienia

Będąc na stronie stomatologa, pamiętaj o tym, żeby sprawdzić, jakie wypełnia oferuje oraz jaka jest ich cena. A co jeśli się nie znasz i nie wiesz, które wypełnienie jest najlepsze? Poniżej dowiesz się, co nieco o każdym z nich.

Amalgamaty – jest to połączenie rtęci ze srebrem, cyną, miedzią oraz kadmem. Jeszcze niedawno plomby wykonane z amalgamatu były dość popularne, ale zostały wyparte przez te bardziej estetyczne. Aktualnie, używane są tylko w przypadku zębów tylnych.

Kompozyty-materiały, które utwardzają się pod wpływem światła. Kolor jest dopasowany do koloru zębów pacjenta, wiec stosowane są dla zębów przednich. Jest to jednak materiał, który jest podatny na przebarwienia.

Do dyspozycji mamy także glass-jonomerowe cementy, które są stosowane do wypełnień zębów mlecznych. Wypełnienia złote, które mocuje się za pomocą cementu oraz inlay i onlay, które wykonywane są na zamówienie.

Pamiętaj również, że może Ci się przydać żel stomatologiczny.

Autorzy portalu

logo-footer

Strona poświęcona stomatologii zachowawczej oraz dziecięcej. U nas dowiesz się m.in jak leczyć próchnicę oraz jakie są rodzaje wypełnień. Zapraszamy do czytania.

Często czytane

Jak dbać o zęby dziecka, aby zapobiec próchnicy
Jakie zabiegi wykonuje się na zębach mlecznych ?
Fluor i jego zbawienna rola w diecie dziecka

Świeże newsy branżowe

Rodzaje wypełnień stomatologicznych
Jakie usługi wykonuje się w ramach stomatologii zachowawczej?
Czym jest opatrunek leczniczy w stałym zębie i kiedy się go zakłada?
© Copyright Pamieta-my. All Rights Reserved.