Z ostatniej chwili

Lakowanie zębów u dzieci

Nie ważne czy jesteś mamą czy tatą, chcesz, aby Twoje dziecko zawsze było zdrowe i nie musiało cierpieć z powodu różnych chorób. Tym bardziej, nie chcesz, aby choroby pojawiły się z Twojego powodu. Jednak, niewiele rodziców, zdaje sobie sprawę, jak niszczy zdrowie swoim pociechom.

Czym? Przede wszystkim słodyczami. Zastanawiasz się, dlaczego je jemy skoro tak niszczą zdrowie?> Przede wszystkim, dlatego, że doskonale smakują. Do tego, są uzależniające, więc są osoby, które nie potrafią przeżyć jednego dnia bez czegoś słodkiego. Musisz więc pilnować, aby Twój maluch także nie uzależnił się od słodyczy. Jak tego uniknąć? Przede wszystkim, nie wolno mu ich dawać zbyt dużo. Oczywiście, czasem może zjeść, ale starajmy się, aby nasza pociecha jadła jak najmniej cukru białego, a jak najwięcej tego, który znajduje się w owocach. Jeśli od małego przyzwyczaimy dziecko do naturalnych smaków oraz wytłumaczymy jak podrośnie, że cukier jest szkodliwy, wychowamy zdrowego małego człowieka. Niektórym rodzicom wydaje się, że jeśli dziecko ma zęby mleczne, to nie ma się, czym martwić i można mu dawać nieograniczone ilości słodkiego, ponieważ te zęby i tak przecież wypadną. Jest to jednak najgorsze, co możesz zrobić swojemu maluchowi. Przede wszystkim, dlatego, że jak wcześniej było wspominane – uzależnisz je od cukru. Po drugie sprawa z mleczakami wcale nie wygląda tak kolorowo. Jeśli na pierwszych ząbkach pojawi się próchnica, która jest spowodowana nie tylko jedzeniem słodyczy, ale także brakiem higieny jamy ustnej, to następne zęby stałe, będą już zaraz po wyrośnięciu zainfekowane próchnicą.

Zapoznanie z dentystą

Każde dziecko, jak tylko skończy dwa lata lub po wyjściu mleczaków powinno znaleźć się na fotelu u stomatologa. Dlaczego jest to takie ważne? Przede wszystkim, maluch przyzwyczai się do lekarza i będzie wiedział, że nie zrobi on mu krzywdy. Po drugie, jest to doskonałą okazja do lakowania małych ząbków. Na czym to polega? Jest to zabieg całkowicie bezbolesny, więc nie wystraszy malca. Lakowanie jest bardzo potrzebne, aby zęby nie zostały zajęte przez próchnicę. Jest to naturalne uszczelnienie wszelkich bruzd, które znajdują się na powierzchni zębów. Do dentysty w tym celu możemy zajrzeć nawet wtedy, kiedy maluch ma jednego ząbka. Wraz z kolejnymi ząbkami, możemy zabierać pociechę na następne lakowanie, aby zaraz po wyrznięciu się zębów były one zabezpieczone przed próchnicą.

 

 

Autorzy portalu

logo-footer

Strona poświęcona stomatologii zachowawczej oraz dziecięcej. U nas dowiesz się m.in jak leczyć próchnicę oraz jakie są rodzaje wypełnień. Zapraszamy do czytania.

Często czytane

Jak dbać o zęby dziecka, aby zapobiec próchnicy
Jakie zabiegi wykonuje się na zębach mlecznych ?
Fluor i jego zbawienna rola w diecie dziecka

Świeże newsy branżowe

Rodzaje wypełnień stomatologicznych
Jakie usługi wykonuje się w ramach stomatologii zachowawczej?
Czym jest opatrunek leczniczy w stałym zębie i kiedy się go zakłada?
© Copyright Pamieta-my. All Rights Reserved.