Z ostatniej chwili

Jakie zabiegi wykonuje się na zębach mlecznych ?

Wszystkie mamy, chcą mieć zdrowe dzieci, które są szczęśliwe i szybko rosną. Jest to całkowicie normalne, chociaż zdarzają się także tacy rodzice, którzy chcieliby, aby ich dziecko zawsze było małe. Często zdarza się tak w takich przypadkach, że nie mogą oni zaakceptować faktu, że dziecko jest już np. dorosłe i nadal traktują go jak malucha. Mamy jednak także takich rodziców, którzy bardzo kochają swoje dzieci, ale zapominają o jednej kwestii, jaką jest wpajanie od małego, ze mycie zębów jest istotną czynnością każdego dnia.

Możemy się niekiedy spotkać z sytuacją, że maluch, które mają mleczne zęby, które powinny być ładne i białe, w rzeczywistości są czarne i wyglądają strasznie. Są to zaniedbania rodziców, którzy mimo pozwalania dzieciakom na słodycze, zapominają o szczotkowaniu. Każdego malucha, trzeba uczyć używania szczoteczki już od momentu, kiedy pojawią się, dwa pierwsze ząbki. Najlepiej, aby samemu szczotkować przy okazji pokazując. Dzięki temu, dziecko się zainteresuje i także będzie chciało spróbować.

Zapobiegaj zamiast leczyć

Każdy maluch lubi słodycze i bardzo rzadko spotykamy się z odmową, kiedy spytamy czy chce cukierka. Jest to całkowicie normalne, ponieważ słodkości smakują każdemu. Jednak trzeba pamiętać o bardzo ważnej kwestii, jaką jest umiar. Jeśli będziemy naszego malucha karmić słodyczami, to nie tylko będzie on miał problemy z próchnica zębów, ale także stanie się otyły, co jest niezdrowe. Nie stosujmy, więc nagród w postaci słodyczy za wszystko, co maluch zrobi, bo jeśli tak go nauczymy, to nie uda się nam go przekonać nawet do pozbierania zabawek, jeśli nie dostanie batonika. Po każdym posiłku, powinniśmy także uczyć pociechę płukać usta. Szczotkować wystarczy dwa razy dziennie. Bardzo ważne, aby dziecko, które ma już wykształcone wszystkie ząbki jadło rzeczy twarde i chrupiące. Takie produkty dodatkowo dbają o zęby.

Pierwsza wizyta u stomatologa

Zastanawiasz się, kiedy zabrać malca do dentysty? Nie zabieramy go tam, dlatego, że ma zepsute ząbki, ale po to, aby lekarz przeprowadził kontrolę uzębienia, a maluch przyzwyczaił się do fotela. Jakie jeszcze zabiegi może przeprowadzić stomatolog? Jeśli maluch siedzi spokojnie, to może on wykonać fluoryzację. Gdy już pociech zaczyna mieć zęby stałe, może on także zrobić lakowanie zębów. Dzięki temu, są one chronione przed próchnicą. Niekiedy wykonuje się także lapisowanie mleczaków. Jest to inna forma borowania zębów u dzieci, które mają próchnicę i ubytki.

 

 

 

Autorzy portalu

logo-footer

Strona poświęcona stomatologii zachowawczej oraz dziecięcej. U nas dowiesz się m.in jak leczyć próchnicę oraz jakie są rodzaje wypełnień. Zapraszamy do czytania.

Często czytane

Jak dbać o zęby dziecka, aby zapobiec próchnicy
Jakie zabiegi wykonuje się na zębach mlecznych ?
Fluor i jego zbawienna rola w diecie dziecka

Świeże newsy branżowe

Rodzaje wypełnień stomatologicznych
Jakie usługi wykonuje się w ramach stomatologii zachowawczej?
Czym jest opatrunek leczniczy w stałym zębie i kiedy się go zakłada?
© Copyright Pamieta-my. All Rights Reserved.