Z ostatniej chwili

Jakie usługi wykonuje się w ramach stomatologii zachowawczej?

Nie lubisz chodzić do dentysty? Nie martw się, nie jesteś jedyny. Wielu ludzi unika tego lekarza jak ognia, ponieważ wizyty u niego wiążą się często z bólem, za który jeszcze musimy zapłacić. Można oczywiście iść bezpłatnie, ale ból jest jeszcze większy i ogromne kolejki, a do tego i tak wszystkie zabiegi nie są fundowane przez państwo. Dlatego, zwykle wybierany jest gabinet prywatny.

Mimo iż nie mamy wesołych wspomnień z wizyt u dentysty, to jednak czasami trzeba się zmusić i odwiedzić stomatologa. Zwykle jednak robimy to dopiero wtedy, kiedy zaczyna nas boleć ząb. Z takimi sprawami, trzeba się zgłaszać jak najszybciej. Im dłużej będziemy zwlekać tym większe będą później koszty leczenia.

Jak wybrać stomatologa?

Jeśli wybieramy się na pierwszą wizytę w nowym miejscu, to musimy wiedzieć, do jakiego lekarza się udać. Dla osób, które z reguły boja się tego typu zabiegów jak borowanie, znacznie lepszy będzie lekarz, który jest delikatny i ma na uwadze ból pacjenta. Jeśli Ty także się obawiasz i nie jesteś odporny na takie rzeczy, to także tym się kieruj przy wyborze specjalisty.

Skąd będziesz wiedział, kogo wybrać? Jeśli nie wiesz, na jakiego lekarza się zdecydować, to możesz popytać znajomych o ich dentystów. Mogą Ci oni kogoś polecić. Jeżeli takowych znajomych nie posiadasz, to zawsze możesz przejrzeć Internet. Mieszkając w mieście nie będziesz miał z tym problemów, ponieważ zwykle w takich miejscach każdy stomatolog posiada swoją stronę internetową. W sytuacji, kiedy nie ma, możesz poszukać opinii na forum internetowym. Jeśli dany lekarz będzie miał dobre opinie, to możesz się do niego udać.

Usługi stomatologiczne

Wszystko na temat usług, jakie dany lekarz oferuje dowiemy się nie tylko od niego, ale także z jego strony internetowej. Są jednak takie usługi, które wykonywane są w praktycznie każdym gabinecie stomatologicznym. Są to: leczenie kanałowe, wypełnienie światłoutwardzalne, lakierowanie zębów, odbudowa kory zęba, piaskowanie i scalling.

Zapobiegaj zamiast leczyć

Jeśli chcesz uniknąć wszelkich działań u dentysty, to musisz zapobiega próchnicy, która jest głównym sprawcą wszelkich problemów z zębami. Jeśli uda ci się ja wyeliminować, to nie będziesz potrzebował pomocy stomatologa, a zęby będą zdrowe i białe. Nie jest to jednak takie łatwe jak mogłoby się wydawać. Przede wszystkim, należy po każdym posiłku wyszczotkować zęby. Jeśli nie masz takiej możliwości, to absolutne minimum to dwa razy dziennie, a po jedzeniu przepłukiwanie ust wodą. Po każdym szczotkowaniu należy także nitkować zęby i płukać płynem do płukania jamy ustnej. Bardzo istotne jest także odstawienie wszelkich produktów, które zawierają cukier. Tyczy się to zarówno jedzenia jak i napojów. 

 

Autorzy portalu

logo-footer

Strona poświęcona stomatologii zachowawczej oraz dziecięcej. U nas dowiesz się m.in jak leczyć próchnicę oraz jakie są rodzaje wypełnień. Zapraszamy do czytania.

Często czytane

Jak dbać o zęby dziecka, aby zapobiec próchnicy
Jakie zabiegi wykonuje się na zębach mlecznych ?
Fluor i jego zbawienna rola w diecie dziecka

Świeże newsy branżowe

Rodzaje wypełnień stomatologicznych
Jakie usługi wykonuje się w ramach stomatologii zachowawczej?
Czym jest opatrunek leczniczy w stałym zębie i kiedy się go zakłada?
© Copyright Pamieta-my. All Rights Reserved.