Z ostatniej chwili

Fluor i jego zbawienna rola w diecie dziecka

Posiadając malca, chcemy dla niego jak najlepiej. Przede wszystkim, bardzo ważną kwestia jest zdrowie. Kady chce być zdrowy oraz mieć zdrowe dzieci. Dzięki temu nie musimy wydawać pieniędzy na lekarstwa, biegać do lekarzy oraz co najważniejsze nie musimy cierpieć, gdyż jak wiadomo niektóre choroby są bardzo bolesne.

Jednak zdrowie nie zamyka się w łykaniu witamin. Wszelkie witaminy i minerały powinny pochodzić z codziennych posiłków. Tak, więc, do obiadu nie pijemy coli, ale sok owocowo-warzywny świeżo wyciskany. W tym celu przyda się wyciskarka. Może być także sokowirówka, ale niszczy ona niektóre witaminy, które nie są odporne na wysokie temperatury. Bardzo ważne jest spożywanie warzyw i owoców, a także ziaren, orzechów i picie dużej ilości wody. Nie chodzi tu jednak o wody kolorowe czy smakowe, ale o zwykłą czysta wodę z kranu. Słyszałeś, że nie nadaje się ona do picia? Nieprawda, według badań zarówno woda butelkowa jak i ta z kranu są identyczne. Dodatkowo, kupowanie butelek plastikowych szkodzi środowisku oraz naszemu zdrowiu. Plastik zawiera bisfenol A, który jest odpowiedzialny za wiele chorób w dzisiejszych czasach. Zwracajmy, więc uwagę nie tylko na to, co jemy, ale także na to, w czym jemy lub kupujemy jedzenie.

Fluor dla malucha

Bardzo dużo słyszymy o tym jak ważny jest fluor, że trzeba używasz pasty, która go posiada oraz podpisywać zgody na fluoryzację zębów w szkole naszych pociech. Czy rzeczywiście jest to tak ważny pierwiastek? Jak wiadomo, organizm dziecka jest znacznie delikatniejszy niż osób już dorosłych. Dlatego też, odczuwa on wszelkie pierwiastki inaczej. To samo tyczy się fluoru. Od małego jesteśmy uczeniu tego, że jest on dobry i potrzebny. Okazuje się jednak, że nie koniecznie. Oczywiście, jest on istotny w funkcjonowaniu naszego organizmu, ale w nadmiarze staje się toksyczny, w szczególności dla dzieci. Najlepiej jest dostarczać go w naturalny sposób, czyli poprzez odpowiednie pokarmy. Jest to między innymi woda pitna, herbata, produkty zbożowe, sery.

Fluor jest potrzebny, ponieważ jest to składnik mineralny, który znajdziemy w dużej ilości tkanek oraz płynach ustrojowych. Dzięki niemu przeprowadzana jest odpowiednia mineralizacja kości, utwardza szkliwo, chroni przed próchnicą. W przypadku jego nadmiary przynosi on odwrotne skutki. 

 

Autorzy portalu

logo-footer

Strona poświęcona stomatologii zachowawczej oraz dziecięcej. U nas dowiesz się m.in jak leczyć próchnicę oraz jakie są rodzaje wypełnień. Zapraszamy do czytania.

Często czytane

Jak dbać o zęby dziecka, aby zapobiec próchnicy
Jakie zabiegi wykonuje się na zębach mlecznych ?
Fluor i jego zbawienna rola w diecie dziecka

Świeże newsy branżowe

Rodzaje wypełnień stomatologicznych
Jakie usługi wykonuje się w ramach stomatologii zachowawczej?
Czym jest opatrunek leczniczy w stałym zębie i kiedy się go zakłada?
© Copyright Pamieta-my. All Rights Reserved.